Sosyal Sorumluluk

MMK Metalurji, bireye ve çevreye saygıyla yaklaşan sosyal odaklı bir şirkettir. Şirket çalışanları için sağlık ve güvenlik alanındaki tüm kanuni gereklerin uygulanması, çalışanların gelişimi ve eğitimi için imkanların oluşturulması, üretim sürecimizden kaynaklanan çevre etkilerinin minimuma indirilmesi için tedbirlerin hayata geçirilmesi, doğal kaynaklar ve enerji kaynaklarının etkin kullanılması ve atıkların geri dönüşümü hususunda projelerin hayata geçirilmesi Şirketin öncelikli sosyal görevleri arasındadır.

Sosyal sorumluluk politikası çerçevesinde;

  • Dünya Doğayı Koruma Vakfı WWF –Turkey ile birlikte, Türkiye’deki canlıların korunması için, Şirketimizin desteğiyle yeni yıl tebrik kartları yayınlanmıştır.
  • Lösemili Çocuklar Yardım Vakfına destek olması amacıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarına, vakfın logosunun basılı olduğu hediyeler armağan edilmiştir.
  • MMK Metalurji sponsorluğunda düzenlenen, 43. İstanbul Müzik Festivali’nin genç solisti Bengisu Kömürcü konseri Antonio Pirolli yönetimindeki   Mimar Sinan   Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası eşliğinde Süreyya Operası’nda gerçekleşmiştir. 
  • İstanbul Müzik Festivali’nin düzenlediği “Festival Genç Solistini Sunar” projesine destek olan MMK Metalurji, büyük başarılara imza atmış üç genç müzisyenden oluşan Trio Arte ile ünlü viyolacı Gérard Caussé buluşturan özel konsere verdiği sponsorlukla sanata destek vermeye devam etmiştir.