Hakkımızda

Dünyaya duyurduğu adını, çelik harflerle yazdıran MMK Metalurji; daha sağlam bir geleceği inşa etmek, parlak vizyonu ile çelik gibi kalıcı memnuniyetler yaratmak için Türkiye’de kurulmuştur.

 

2,3 milyar dolar sermaye ile Türkiye’nin, zamanın sıfırdan kurulan en büyük sanayi kuruluşu MMK Metalurji, ülke ekonomisine değer katma hedefi ve küresel sorumluluklarının bilinci ile çeliğe vizyon katmaktadır.

 

Türkiye’nin stratejik öneme sahip noktaları Kocaeli Dilovası ve Hatay Dörtyol tesisleri ile dünyada elektrik ark fırını teknolojisiyle sıcak, galvaviz ve boyalı yassı çelik ürün imalatçıları arasında lider pozisyonda yer almaktadır.

 

Müşterilerine ve paydaşlarına ileri teknolojilerden yararlanarak hizmet verdiği akredite laboratuvarlarında bilimin ışığıyla çeliği buluşturmaktadır.

 

1800 metre uzunluğunda ve 100.000 DWT’ye kadar 12 gemi yanaşma kapasitesi ile 2010 yılında Hatay Dörtyol’da kurulan MMK Port, Türk sanayisinin güvenli limanı olarak gururla hizmet vermektedir.

 

Güçlü ve parlak bir gelecek inşa etme hedefi ile çıktığı yolda Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 32, ‘İlk 1000 İhracatçı Araştırması’nda ise sektörel sıralamada 10. sırada yer almanın gururu ve köklü geçmişi ile gücüne güç katmaya devam etmektedir.

 

Biz MMK’yız.

 

Bizi Biz Yapan Güç, Çelikten Emeğimizde!