CEO Mesajı

Değerli iş ortaklarımız ve çok kıymetli çalışanlarımız,

MMK Metalurji’nin proje kuruluş ve üretim hatlarının devreye alınması dünyada büyük bir ekonomik krizin yaşandığı döneme denk gelmiş olmasına rağmen bütün zorlukları aşıp yıldan yıla göstergelerini iyileştirerek sektördeki en büyük üreticiler arasında yerini almıştır. MMK Metalurji hız kesmeden gelişmektedir ve üretimde sürekli olarak yeni rekorlara imza atmaktadır.

Müşteri portföyümüzü sürekli olarak genişleterek, hizmet verdiğimiz sektörlere yenilerini ekledik, hızlı ve doğru kararlarla müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı sürdürdük. Müşterilerimizle kazan-kazan ilkesi ile uzun vadeli, karşılıklı güven ve saygıya dayalı işbirliklerimizi sürdürmekteyiz.

Şirket bünyesinde yer alan ve jeopolitik öneme sahip limanımız üçüncü şahıslara verdiği hizmetler ve tahmil-tahliye tonajlarındaki rekorlar ile bölgenin en büyük özel limanı unvanını korumaktadır. Sürekli olarak yapılan yatırımlarla liman ekipmanı yenilenerek ve depolama alanları genişletilerek liman kapasitesi önemli ölçüde artırılmaktadır.

Kuşkusuz bu başarıyı en büyük gücümüz olarak gördüğümüz insan kaynağımıza borçluyuz. Bölgede en çok istihdam yaratan şirketlerin başında olan MMK Metalurji çalışanlarının yetkinliklerini artırmak, kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek için ara vermeden eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Aynı şekilde, Şirketimiz sıfır kaza anlayışıyla en kıymetli varlığı olan çalışanlarını en yeni İSG uygulamaları ile korumakta, bu konudaki en güncel eğitimlerini sürdürmektedir.

Şirketimizin en temel hedefleri; ürün ve hizmet kalitesini artırmak, daha verimli üretim ile maliyetleri düşürmek ve katma değeri yüksek yeni ürün çeşitleri ile daha büyük pazarlara açılarak büyümeyi sürdürmektir. Bu hedefleri gerçekleştirirken, mevcut tesislerimizi geliştirme ve enerji verimliliğimizi artırma yönünde yatırımlarımızı sürdürmeyi amaçlıyoruz.

Kurulduğu andan bugüne kadar Türkiye’ye yapılmış en büyük yabancı yatırımlar arasında yer alan Şirketimiz, Türk kültürü ve geleneklerine saygılı, Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve yasal düzenlemelerine uygun olarak faaliyetini sürdürerek, satın almalarını ve satışlarını bu bölgede gerçekleştirerek, bulunduğu bölgelerde önemli oranda istihdam sağlayarak hız kesmeden büyüyen Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunmaktadır.

MMK Metalurji’yi yenilikçi ve esnek kurum kültürü ile çıktığı bu yolda başarılara taşıyan başta işine saygı ve sevgi ile bağlı çalışanlarına ve ailelerine, müşterilerimize, tedarikçilerimize, finansörlerimize ve diğer bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.


Denis Kvasov


CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı