ŞİRKET PROFİLİ

MMK Şirketler Grubu, ortak yönetim sistemiyle birleştirilmiş olan bağlı şirketleri içermektedir. Grubun amacı, aralıksız gelişim ve stratejisi ise uzun vadeli rekabet gücünü gerektirir.

Magnitogorsk Demir-Çelik Fabrikası A.Ş. 1932 yılında Magnitogorsk şehrinde, Ural dağları eteklerinde kurulmuştur ve dünyadaki en büyük metal ürün imalatçılarından biri ve Rusya pazarında ise liderdir. MMK A.Ş. hisseleri Londra Menkul Kıymetler Borsasında RTS (“MAGN”) olarak ve Moscow Interbank Currency Exchange (“MAGN”) işlem görmektedir. MMK A.Ş., yılda 14.5milyon ton sıvı çelik üretim hacmine sahip, demir cevheri ve hurdadan yüksek katma değerli ürün imalatı gerçekleştiren, tam döngülü bir demir-çelik fabrikasıdır. Dünya ekonomisi standartlarına uygunluk, sürekli modernizasyon ve öncü teknoloji, çok sayıda yatırım projesinin hayata geçirilmesi, dinamik bir şirket için anahtar kavramlardır.

aboutus

MMK Şirketler Grubunun Türkiyedeki yatırım projesi olan MMK Metalurji, Dörtyol (İskenderun) ve Gebze (İstanbul) sanayi bölgelerinde üretim tesislerine sahiptir. Türkiye’nin parlak geleceğine güven duyan ve uzun yıllardır Türk sanayi şirketleri için metal ürün tedarikçiliği yapan MMK Şirketler Grubu, 2007 yılında Türkiye’ye yatırım yapma kararı aldı. Üretim tesisleri 2010 yılının nisan ayında faaliyete alındı ve 2011 yılının mayıs ayında ise fabrikalar tam kapasite çalışmaya başladı. %100 pay sahipliğiyle Türkiyede hayata geçirilen yatırım projesi olan MMK Metalurji, özel yatırımcı tarafından “sıfırdan” kurulan en büyük Türk sanayi tesisidir.

Bu tam döngülü fabrikanın, yetkinleştirilmiş otomasyon sistemleri ve tüm dünyada tanınan öncü teknolojileri kullanarak yılda 2,3milyon ton üretim yapması hesap edildi. MMK Metalurji Şirketinin üretim kapasitesi aşağıdaki üniteleri içermektedir:

  • Çelik üretimi ve yılda 2,3milyon ton kapasiteli döküm-hadde modülü
  • 1.2milyon ton kapasiteli asitleme hattı
  • 750.000milyon ton kapasiteli soğuk hadde tersinir hadde
  • 900.000 ton kapasiteli Galvaniz hattı
  • Yılda 400.000 ton kapasiteli Boyama hattı
  • 660.000ton kapasiteli kesme ve dilme hattı

Yılda 12milyon ton yükleme-boşaltma işlemini sağlayabilme özelliğine liman© 2016 MMK METALURJİ SANAYİ TİCARET VE LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş. ALL RIGHTS RESERVED.
Özerli Mah. Alparslan Türkeş Bulv. No:342/91 Dörtyol / Hatay
Tel. : +90 326 770 10 00 (Pbx) Fax : +90 326 718 16 18