Merkez ve Spektral Laboratuvar

Merkez ve Spektral Laboratuvarları

Hatay-Dörtyol ve Kocaeli-Dilovası olmak üzere iki lokasyonda hizmet veren laboratuvarlarımız aşağıdaki kapsamlarda hizmet vermektedir.

image001

 

Yapılan Analizler:

Su analizleri; Tüm atık sular, içme suları ve artıma sularında yönetmeliğin gerektirdiği tüm titrimetrik, gravimetrik, potansiyometrik ve spktrofotometrik testler yapılabilmektedir.

image003

Yağ & Yakıt Analizleri; Tüm hidrolik yağlar ve greslerde, korozyon koruyucu özellikteki yağlarda, hadde yağlarında ve yakıtlarda hammadde kabul testleri, kullanılabilirlik testleri, elementel analizler, partikül sayım testleri yapılabilmektedir.

image005

Korozyon Analizleri; Hızlandırılmış tuzlu su sisi testiyle boyalı ve pasivasyonlu veya korozyon koruyucu yağ uygulanmış galvanizli sacların korozyon performansları uluslar arası standartlara uygun şekilde test edilebilmektedir.

image007

Elementel Analizler;Spektrofotometrik olarak atomik emisyon  (ICP)  ve UV visible spektrofotometrelerle bilinen tüm elementlerin tespiti yapılabilmektedir.

image009


Kaplama Analizleri
; Boyalı ve galvanizli saclarda galvaniz kaplama miktarı, pasivasyon kaplama miktarları gram veya mikron cinsinden tespit edilebilmektedir.

image011

 

 

Spektral Laboratuvarı

Hatay-Dörtyol lokasyonunda hizmet vermektedir.

image013

Metal Analizleri; Metallerin elementel analizleroptik emisyon spektrofotometresi (OES) ile yapılabilmektedir.

image015

Organik ve İnorganik Malzemeler; Karbon-Kükürt(C/S) ve Azot-Oksijen-Hidrojen (N/O/H) analizörleriylekimyasal element analizleri yapılamektedir.

 

image017

  

 Numunelendirme ve Kromotografi;

Hatay-Dörtyol lokasyonunda hizmet vermektedir.

image019

 

Numunelendirme İşlemleri;Tüm malzemelerdenstandartlara uygun şekilde numune alınması ve bu numunelerin; analize hazırlanması işlemlerini kapsar.

image021

Kromatografi Ölçümleri; 3 Farklı gaz kromatografi(GC) cihazı ile argon gazında oksijen, oksijen gazında hidrokarbon ve havanın içindeki karbondioksit ölçümlerini kapsar.

image023© 2016 MMK METALURJİ SANAYİ TİCARET VE LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş. ALL RIGHTS RESERVED.
Özerli Mah. Alparslan Türkeş Bulv. No:342/91 Dörtyol / Hatay
Tel. : +90 326 770 10 00 (Pbx) Fax : +90 326 718 16 18