KSS VE SPONSORLUKLAR

MMK Şirketler Grubu gibi MMK Metalurji Şirketi de, bireye ve çevreye saygıyla yaklaşan sosyal odaklı bir şirkettir. Şirket çalışanları için sağlık ve güvenlik alanındaki tüm kanuni gereklerin uygulanması, çalışanların gelişimi ve eğitimi için imkanların oluşturulması, üretim sürecimizden kaynaklanan çevre etkilerinin minimuma indirilmesi için tedbirlerin hayata geçirilmesi, doğal kaynaklar ve enerji kaynaklarının etkin kullanılması ve atıkların geri dönüşümü hususunda projelerin hayata geçirilmesi Şirketin öncelikli sosyal görevleri arasındadır.
MMK

Sosyal sorumluluk politikası çerçevesinde aşağıdaki faaliyetler tarafımızdan gerçekleştirilmiştir:

• 2012 yılında MMK Metalurji şirketi, Dünya Doğayı Koruma Vakfı WWF –Turkey ile birlikte, çevre koruma faaliyetleri çerçevesinde “Türkiye’deki canlıların korunması” için, Şirketimizin desteği olarak Yeni Yıl Tebrik Kartları yayınlandı.

• Lösemili Çocuklar Yardım Vakfına destek olması amacıyla MMK Metalurji şirketi, 8 mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarına, vakfın logosunun basılı olduğu hediyeler armağan etti.

• Şirket çalışanları ve yöneticilerinin motivasyonunun desteklenmesi ve arttırılması amacıyla yıl içerisinde özel eğitimler ve seminerler düzenlendi.

• Şirketimizin üretim süreçlerinin sonucu olarak elde edilen atık suların arıtılması ve ilgili atıkların ancak arıtma yapıldıktan sonra çevreye bırakılması, çevre korumaya yönelik sorumluluğumuzu göstermektedir. Arıtılan suyun numuneleri laboratuvarımız tarafından alınıyor. Toz toplama ünitemizde, Çelikhaneden çıkan tozların giderilmesi amacıyla kurulan 10.000 adet filtre çalışıyor. İşlenen gazlar atmosfere bırakılmadan önce, bu filtrelerden geçiyor ve arıtılıyor. Bunların dışında şirketimiz, üretim faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan tüm katı atıkların belirlenen prosedürlere uygun olarak, gerektiği şekilde toplanmasını sağlıyor ve bu üretim atıklarını, Türkiye Çevre Bakanlığı tarafından verilen işletme izin belgesine sahip olan atık toplama ve işleme şirketlerine gönderiyor.
MMK Metalurji Sponsorluğunda 43.İstanbul Müzik Festivali
MMK Metalurji sponsorluğunda düzenlenen, 43. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ’NİN “GENÇ SOLİSTİ” BENGİSU KÖMÜRCÜ’nün konseri Antonio Pirolli yönetimindeki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası eşliğinde 20 Haziran Cumartesi akşamı Süreyya Operası’nda gerçekleşti. Bize bu fırsatı sunduğu için IKSV’ye ve üstün performansından dolayı Bengisu Kömürcü’ye teşekkür ederiz.

 

Festival Genç Solistini Sunar Projesi

İstanbul Müzik Festivali’nin geçtiğimiz yıl düzenlediği “Festival Genç Solistini Sunar” projesine destek olan MMK Metalurji , bu sene de önceki yıllarda büyük başarılara imza atmış üç genç müzisyenden oluşan Trio Arte ile ünlü viyolacı Gérard Caussé buluşturan özel konsere verdiği sponsorlukla sanata destek vermeye devam ediyor.

Festival Buluşmaları serisinde Güher-Süher Pekinel’in ‘Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler’ projesi kapsamında desteklediği, kemancı Veriko Tchumburidze, viyolacı Dorukhan Doruk ve piyanist Yunus Tuncalı’dan oluşan Trio Arte ile ünlü viyolacı Gérard Caussé’yi özel bir konserde buluşturacak. İstanbul Müzik Festivali tarafından Trio Arte için özel olarak sipariş edilen Özkan Manav’ın yeni bestesinin dünya prömiyeri de gerçekleşecek.

Bir usta ve üç başarılı genç müzisyeni bir araya getirecek bu özel konser, 15 Haziran 2016 ’da Sent Antuan Alt Kilisesi’nde MMK Metalurji gösteri sponsorluğunda gerçekleştirildi.© 2016 MMK METALURJİ SANAYİ TİCARET VE LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş. ALL RIGHTS RESERVED.
Özerli Mah. Alparslan Türkeş Bulv. No:342/91 Dörtyol / Hatay
Tel. : +90 326 770 10 00 (Pbx) Fax : +90 326 718 16 18